W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Loading...
×
Nëse Server 1 nuk ju punon, Shtypni Server 2 ose 3
  • Serveri 1
  • Serveri 2
  • Serveri 3

Red Tails | Aksion, Aventure, Drame | Viti: 2012


Rreth filmit:

Fituesi i Academy Award Cuba Gooding Jr. dhe i nominuari për Academy Award Terrence Howard udhëheqin një kast të fuqishëm në këtë film epik fluturues të frymëzuar nga aventurat e jetës së vërtetë të njësisë së parë afrikano-amerikane të luftimit që shërbeu në Luftën II Botërore. Itali, 1944. Ndërsa lufta po asgjësonte një nga një forcat aleate në Evropë, një skuadron pilotësh zezakë, të njohur si Aviatorët e programit Taskigi, u jepet më në fund mundësia për të treguar veten në qiell… edhe pse luftojnë me diskriminimin në tokë. Me aksione ajrore që të lënë me gojë hapur dhe efekte emocionuese speciale, Bishtkuqët është një atribut i heronjve të palavdëruar që u ngritën sipër sfidave të jashtëzakonshme dhe si përfundim u lartësuan në histori.

 

 

 The Walking Dead (2010) on IMDb

 

 

Untitled 1
Shenim: Komentet fyese dhe qe nuk kane lidhje me filmin nuk do te pranohen.